Архангельський обласний краєзнавчий музей

260

Пам’ятки в Архангельський обласний краєзнавчий музей, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Архангельський обласний краєзнавчий музей, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 400

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архангельський обласний краєзнавчий музей знаходиться в будівлі Гостинного двору, який є неофіційним символом міста. Кілька років тому була завершена глобальна реконструкція комплексу будівель, в результаті чого стало можливим відкриття для туристів раніше невідомих торгових палат. У них і розмістилися головні експозиції краєзнавчого музею.

Музей був заснований за розпорядженням губернатора В. І. Огарьова в 1937 році і об’єднав в собі ряд музеїв – Древлехранилище, Рибопромисловий музей, Музей товариства вивчення Російської Півночі і Північний крайовий музей. Головна концепція музею – створення єдиного комплексу експозицій на території Гостиного двору. Тут музейні виставки чергуються з освітніми, дозволяючи брати участь не лише в туристичній, але і суспільного життя міста. Деякі зали і галереї залишені без штукатурки і побілки, щоб показати оригінальну цегельну і дорогу кладку.

Сьогодні в культурно-виставковому комплексі краєзнавчого музею представлені колекції стародавніх рукописів, старообрядницькі ікони та хрести, перша російська друкована книга «Апостол» Івана Федорова. У залах представлено життя поморської села, її побут і звичаї. На вітринах виставлені основні експортні товари 17 століття – хутра і різьблені шкатулки з мамонтового бивня.